Archiwum

70-lecie szczecińskich Cechów

We wrześniu dwa szczecińskie Cechy – Rzemiosł Spożywczych i Rzemiosł Różnych – obchodziły 70-lecie swego istnienia. Z tej okazji zaproszono Szczecinian do włączenia się w obchody jubileuszu.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez ks. Abp. Andrzeja Dzięgę w katedrze św. Jakuba, następnie nastąpił przemarsz starszyzny, pocztów sztandarowych i gości na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, gdzie odbyła się uroczysta Gala Akademii, występy zespołów oraz liczne kiermasze, na których swoje wyroby prezentowali szczecińscy rzemieślnicy. Nie zabrakło także prowadzonych przez nas warsztatów piekarniczych dla najmłodszych.

z18801080Q,Impreza-z-okazji-70-lecia-powstania-Cechu-Rzemiosl

Podczas uroczystości odbyło się także odczytanie listu gratulacyjnego od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczenie odznaczeń i wyróżnień.

LIST

Najwyższe odznaczenie regionalne „ Honorowa Odznaka Gryfa Pomorskiego” otrzymali z Cechu RR Pan Wochna Izydor oraz z Cechu RS Pan Alojzy Lodziński. Najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze „Szabla im. Kilińskiego” otrzymał członek Cechu Rzemiosł Spożywczych Pan Andrzej Wojciechowski.

Bez tytułu

Bez tytuł1u

Chleb szczeciński produktem tradycyjnym!

Chleb szczeciński został 34. pozycją na liście produktów tradycyjnych pochodzących z województwa zachodniopomorskiego. W ubiegły piątek Wicemarszałek Jarosław Rzepa spotkał się z wnioskodawcami i oficjalnie przekazał certyfikat potwierdzający uhonorowanie szczecińskiego wypieku.
Tradycja jego wyrobu według obecnie stosowanej i znanej receptury, sięga co najmniej końca lat 60-tych XX wieku. Pierwsze powojenne wzmianki o tym chlebie odnaleźć można w archiwalnych materiałach szczecińskich piekarzy. Wnioskodawcami wpisania chleba na listę produktów tradycyjnych byli Leszek Płonka Starszy Cechu Rzemiosł Spożywczych oraz Andrzej Wojciechowski.

certfikat

Chleb Samo Ziarno najlepszy w Barzkowicach!

W miniony weekend odbyły się XXVIII Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania 2015, czyli jedne z największych targów rolnych w Polsce. W tym roku również w nich uczestniczyliśmy i …nie wróciliśmy z pustymi rękoma 🙂  Zdobyliśmy aż trzy nagrody!

Nagrodę Senatora RP Sławomira Preissa za Najlepszy wyrób na targach za chleb Samo Ziarno,

SAMSUNG CSC

Nagrodę przyznaną przez Głos Szczeciński dla Najlepszej firmy na targach,

SAMSUNG CSC

III miejsce w konkursie na Najlepsze artykuły spożywcze za chleb Samo Ziarno.

SAMSUNG CSC

Radość tym większa, że konkurencja była ogromna. Na tegorocznych targach swoje wyroby prezentowało niemal 900 wystawców z różnych branż.

A wszystko dzięki chlebkowi Samo Ziarno! To jeden z naszych najnowszych wypieków. Nie zawiera mąki ani drożdży, jest zdrowy i smaczny 🙂 Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go spróbować to gorąco zachęcamy.

 

Asprod z prestiżowym tytułem „Piekarz Roku 2015”

Z ogromną radością przekazujemy Wam informację, iż w ubiegły weekend otrzymaliśmy zaszczytny tytuł „Piekarza Roku 2015”, czyli najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie może w Polsce otrzymać piekarnia 😀 Tym samym zostaliśmy uznani za najlepszą krajową piekarnię w 2015 roku!

Nasze wypieki zostały docenione i nagrodzone przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa Rzeczypospolitej Polskiej zrzeszające piekarzy i cukierników z całego kraju! Wręczenie tytułu odbyło się w Jaworze (woj. dolnośląskie) podczas ogólnopolskiego Święta Chleba.

statuetka

Nie jest to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla naszej piekarni. W ubiegłym roku 5 spośród naszych chlebów otrzymało certyfikaty Poznaj Dobrą Żywność, przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyłącznie artykułom spożywczym o stałej, najwyższej jakości. Znakami PDŻ posługiwać się może jedynie pięć piekarni w Polsce, w województwie Zachodniopomorskim – wyłącznie my 🙂Wyślij Wiadomość

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

  Twoje Imię (wymagane)

  Twój Email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Kontakt

  info@asprod.com.pl

  tel. 91 460 24 00
  fax: 91 460 24 01

  Siedziba firmy

  Asprod S.A.
  ul. Uranowa 2
  70 – 856 Szczecin

  Nasz kanał YouTube