Mamy zwycięzców!

Akcja „Pogoń za zdrowiem z Asprodem” właśnie dobiegła końca. Wczoraj rano odbyła się ostatnia lekcja, wczoraj ogłosiliśmy także laureatów konkursu na zdrową szkołę. Do konkursu zgłosiło się ponad pół tysiąca uczniów z kilkudziesięciu zachodniopomorskich szkół podstawowych, dostaliśmy wiele prac z pomysłami na ich uzdrowienie.

Osobiście odwiedziliśmy kilka z nich, by wraz z dietetykiem z Kliniki OTC i sportowcami z Pogoni Szczecin udowadniać dzieciom jak ważne jest prawidłowe podejście do żywienia oraz sportu. Dzieci niezwykle aktywnie uczestniczyły w lekcjach, a zapał i entuzjazm, który towarzyszył każdej z nich pozwalają nam mieć nadzieję, że przekazana wiedza pozostanie w pamięci na bardzo długo 🙂

Liczymy, że tak liczny udział w konkursie i zainteresowanie tematyką zdrowia, zarówno ze strony uczniów, rodziców, jak i opiekunów, to nie chwilowa moda, ale długotrwały trend, który na dobre zmieni nawyki żywieniowe mieszkańców naszego województwa. Dostaliśmy dziesiątki propozycji, a ich kreatywność przeszła nasze najśmielsza oczekiwania. Ostatecznie po burzliwych naradach postanowiliśmy wybrać i nagrodzić trzy szkoły. O wyborze zwycięzców zadecydował w dużej mierze fakt, że ich pomysły zakładały zaangażowanie nie tylko grupy biorącej udział w konkursie, ale także włączenie w działania całej społeczności szkolnej, a nawet rodziców czy też mieszkańców okolicy.

Zdobywcami głównych nagród w konkursie, czyli grantów finansowych na realizację prozdrowotnych pomysłów, zostali:

I miejsce – grupa Health! We know! z Polsko-Amerykańskiej Szkoły Prywatnej w Szczecinie

II miejsce – Świetlicowi Pogromcy Fast-foodów z SP nr 59 w Szczecinie

III miejsce – grupa Paczka Pierwszaczka z SP nr 41 w Szczecinie

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie!

Dziękujemy również naszym partnerom:

Pogoni Szczecin oraz „twarzom” naszej akcji Łukaszowi Zwolińskiemu, Sebastianowi Rudolowi, Michałowi Walskiemu a także pozostałym piłkarzom, którzy niezwykle aktywnie włączyli się w jej realizację. Lekcje wf-u z chłopakami wzbudzały najwięcej emocji a radość, która im towarzyszyła na pewno pozostanie w dzieciach na bardzo długo! 🙂

Pani dietetyk Emilii Krzywickiej z Centrum Leczenia Otyłości OTC, która była merytoryczną i fachową podporą konkursu oraz osobiście prowadziła lekcje zdrowego odżywiania z najmłodszymi.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCWyślij Wiadomość

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

  Twoje Imię (wymagane)

  Twój Email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Kontakt

  info@asprod.com.pl

  tel. 91 460 24 00
  fax: 91 460 24 01

  Siedziba firmy

  Asprod S.A.
  ul. Uranowa 2
  70 – 856 Szczecin

  Nasz kanał YouTube