Moc pradawnych zbóż!

Płaskurka, czyli starsza siostra orkiszu, jest gatunkiem pszenicy, który w naszym kraju nadal stanowi rarytas. Przez wzgląd na swe właściwości zdrowotne nazywana jest często królową zbóż. Płaskurka, poza tym, że kryje w sobie moc białka, minerałów i antyoksydantów, jest zbożem wolnym od jakiejkolwiek chemii i zanieczyszczeń. Uprawia się ją wyłącznie ekologicznie, tradycyjnymi metodami. Chleb wypiekany z płaskurki ma piękny zapach i wspaniały lekko orzechowy smak, który docenią wszyscy koneserzy zdrowego pieczywa. W ziarnach płaskurki kryją się duże ilości cennych antyoksydantów i popiołu, w skład którego wchodzą minerały, takie jak np. magnezfosfor czy wapń. Nadają one wyrobom z tego zboża charakterystyczną ciemną barwę. Płaskurka dostarcza nam również dużo błonnika, luteiny, alfa- i beta-karotenu i β-glukanów. Doskonale sprawdza się jako składnik diet redukcyjnych, ponieważ po jej spożyciu na długo towarzyszy nam poczucie sytości, a w 100 g czystego produktu znajduje się dużo mniej kalorii niż w zwyczajnej pszenicy chlebowej. Zawarte w tym zbożu witaminy (głównie witamina Awitaminy z grupy B), minerały oraz białko poprawiają trawienie i podnoszą odporność. Najprawdopodobniej zapobiegają one również powstawaniu nowotworów układu pokarmowego.

Płaskurka dostarcza także mnóstwo witaminy B2. Związek ten jest niezbędny dla wielu procesów naszych komórek. Posiada również właściwości anty-nowotworowe, łagodzi migrenowe bóle głowy, leczy anemię i dodaje energii. Ryboflawina jest witaminą odpowiedzialną za prawidłowe działanie całego naszego organizmu – płaskurka zawiera jej 5 razy więcej niż współczesne zboża. Zalety zdrowotne płaskurki przewyższają nawet orkisz.

Moc tego pradawnego zboża możecie znaleźć w naszym nowym chlebie z płaskurką.

Chleb z płaskurką – składniki: mąka (żytnia 46,1%, pszenna płaskurka 23%, pszenna 15,4%), woda, słód jęczmienny, woda, sól, drożdże.

Zapraszamy do próbowania 🙂

Regulamin konkursu SpójniaWyślij Wiadomość

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

  Twoje Imię (wymagane)

  Twój Email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Kontakt

  info@asprod.com.pl

  tel. 91 460 24 00
  fax: 91 460 24 01

  Siedziba firmy

  Asprod S.A.
  ul. Uranowa 2
  70 – 856 Szczecin

  Nasz kanał YouTube