O co chodzi z tym zakwasem

Chyba nie ma wśród nas nikogo, kto nie słyszałby o tym, że pieczywo na naturalnym zakwasie jest zarówno najlepsze jakościowo, jak i najzdrowsze dla naszego organizmu. Ale już nie każdy z nas wie, czym jest zakwas i dlaczego chleby na nim sporządzone są tymi najbardziej pożądanymi.

Najprościej rzecz ujmując, zakwas to nic innego jak naturalne kultury bakterii pochodzące z mąki i powietrza. W zależności od wykorzystania istnieje kilka rodzajów zakwasów takich jak np. mleczarskie – stosowane do wyrobu jogurtów, gorzelnicze – wykorzystywane w procesie fermentacji alkoholowej oraz te, które interesują nas najbardziej, czyli piekarskie.

Do powstania zakwasu wykorzystujemy wyłącznie dwa składniki: mąkę oraz wodę. Po kilkudniowej fermentacji uzyskujemy „magiczną” mieszankę, która pełni rolę naturalnych drożdży. To dzięki niej pieczywo rośnie i nabiera charakterystycznego kwaskowatego smaku. Wykorzystanie naturalnego zakwasu sprawia, że nasze pieczywo jest szlachetniejsze w smaku oraz dłużej zachowuje świeżość. Chleby na zakwasie mają także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki naturalnemu zakwasowi organizm łatwiej wchłania wartościowe składniki odżywcze zawarte w pieczywie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajduje się szeroki wybór tradycyjnego pieczywa sporządzanego na naturalnym zakwasie.

Asprod naturalnieWyślij Wiadomość

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

  Twoje Imię (wymagane)

  Twój Email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Kontakt

  info@asprod.com.pl

  tel. 91 460 24 00
  fax: 91 460 24 01

  Siedziba firmy

  Asprod S.A.
  ul. Uranowa 2
  70 – 856 Szczecin

  Nasz kanał YouTube