Światowy Dzień Chleba

16 października to wyjątkowa data zarówno dla Piekarzy, jak i dla wszystkich miłośników chrupiących wypieków. Tego dnia wypada Światowy Dzień Chleba!

Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników w 1997 roku. To doskonała okazja, aby przypomnieć o wyjątkowej jakości polskiego pieczywa.

Wśród bogatej oferty pieczywa, możemy wyróżnić nasze chleby z certyfikatem Poznaj Dobrą Żywność! PDŻ to ogólnopolski znak przyznawany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyłącznie artykułom spożywczym o najwyższej jakości. Kupując nasze produkty z tym znakiem masz gwarancję, że to zdrowa, smaczna i bezpieczna żywność.

Na uwagę zasługuje również nasz Chleb Szczeciński. Tradycyjny, naturalny i na stałe wpisany na listę lokalnych przysmaków, z certyfikatem JAKOŚĆ TRADYCJA przyznawanym przez Polską Izbę Produktu Regionalnego wyłącznie produktom z ponad 50-letnią tradycją i niezmienną od lat recepturą.

 NazwaWłaściwości Zdjęcie 
CHLEB
SZCZECIŃSKI

Chleb pszenno-żytni. Zawiera otręby pszenne i sól. Z dodatkiem drożdży. Waga 500 g.

 

Nasze wypieki wyróżnione znakiem PDŻ to:

NazwaWłaściwościZdjęcie
CHLEB JAKUBOWY100% żytni razowy na naturalnym zakwasie żytnim bez dodatku drożdży. Zawiera ziarna słonecznika, siemienia lnianego i żyta. Wierzch obsypany płatkami owsianymi. Waga 600 g. 
CHLEB BIESIADNY

Chleb pszenno-żytni. Zawiera sól i płatki ziemniaczane. Z dodatkiem drożdży. Waga 700 g.

 
CHLEB JANECZKIChleb żytnio-pszenny z dodatkiem mąki pszennej. Zawiera płatki ziemniaczane, drożdże oraz sól. Wierzch obsypany mąką żytnią. Waga 360 g. 
CHLEB POMORSKIChleb mieszany pszenno-żytni. Zawiera płatki ziemniaczane, drożdże oraz sól. Waga 600 g. 
CHLEB WRZESIŃSKIChleb mieszany pszenno-żytni z zawartością soli oraz płatków ziemniaczanych. Wierzch obsypany mąką. Waga 400 g. 

Sprawdź, ile dobra kryje się w naszym pieczywie: Ulotka-chlebowa-2023