Król jest tylko jeden – polski sernik najlepszy na świecie!

I wreszcie jest tego oficjalne potwierdzenie! 😉 Polski sernik zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych deserów serowych z całego świata. Ranking przygotowany został przez popularny serwis internetowy tasteatlas.com, czyli kulinarny przewodnik po kuchniach z różnych zakątków globu.

Nasz rodzimy sernik pozostawił daleko w tyle takie smakołyki jak sernik nowojorski, japoński czy baskijski. Ranking opiera się na ocenach użytkowników serwisu, którzy docenili nasz krajowy przysmak. Dla nas to żadna niespodzianka, od lat zachwycamy się jego delikatnym i kremowym smakiem. Jednocześnie sernik figuruje również na podium najlepszych ciast z całego świata, gdzie zajmuje zaszczytne drugie miejsce! Natomiast w tartach prym wiedzie szarlotka z soczystych polskich jabłek, której internauci przyznali 3 miejsce.

Jak podkreślają twórcy serwisu, celem takich rankingów jest „promocja doskonałej lokalnej żywności, zaszczepienie dumy z tradycyjnych potraw, a także wzbudzenie zainteresowania daniami, których jeszcze się nie próbowało”.

Jak uczcić ogromny sukces naszego sztandarowego, krajowego deseru? Oczywiście kawałkiem sernika! 🙂

W sklepach Asprod znajdziecie szeroki wybór tych niezwykle delikatnych i kremowych ciast. Zarówno w wersjach tradycyjnych, jak i nowocześniejszych na czekoladowych biszkoptach, z dodatkiem konfitury morelowej czy malinowego nadzienia. Dla każdego coś pysznego!